Taneční klub Arabesque působí pod Městským domem kultury Karviná. Je zaměřený na výuku tanečních stylů show, jazz a modern dance, které vycházejí ze základů baletu. Jedná se o tanec vyjadřující náladu, pocit, myšlenku, zpracovávající určité téma.
Důraz je kladen na správné držení těla, zvětšení flexibility těla a pohybového rozsahu. Našim hlavním cílem je naučit děti mít radost z pohybu a tančit s láskou.

Taneční klub Arabesque vznikl v roce 2013. Taneční kroužek se začínal jen s 15 dětmi, nyní má celkem 5 skupin ve věku 3 – 14 let (Baby, Mini, Děti, Děti Junioři). Tanečníci jsou rozděleni podle výkonnosti a věku.

Každoročně v září na začátku nové sezóny, přibývá přihlášených dětí a tím narůstá členská základna. V současné době má už cca 80 členů a lze předpokládat, že od září 2019 tento počet opět stoupne. Každý rok všechny skupiny nacvičují novou choreografii, rovněž se účastní řady tanečních soutěží a vystoupení v regionu, začali se také zúčastňovat celorepublikových soutěží s postupem na Mistrovství Moravy, Mistrovství ČR. Úspěšně reprezentují Karvinou a ze soutěží se vrací s medailemi.
Každým rokem připravují své samostatné vystoupení pro rodiče a širokou veřejnost.
Každoročně jezdí na odborná soustředění, kde pilně trénují na blížící se soutěže. Soustředění spojují také se zábavou a především s tím, aby se všichni lépe poznali.

Vystupují také na různých kulturních, společenských, připravují vystoupení na zakázku na plesových akcích.
V současné době máme pod sebou kolem cca 80 tanečnic.